adana sohbet

Adana sohbet chat odaları ile en güzel muhabbetler sizler için sayfamıza aktarılmıştır.

Güzel Adana halkı insanlarına merhaba demek için bile olsa, sohbet odasına girerek bir selam vermek zor olmasa gerek.
Chat gibi özel kelime altında Türkiye`nin mutfağı ile de ünlü olan bir şehrimizin bu yöndeki çabası taktire değer.

adana

adana

Adana ili Hakkında bazı önemli detaylar;

Adana Hakkında

Adana Türkiye’nin güney kısmında ‘Beyaz Altın’ (Pamuk) ambarı ve en bereketli toprakları bağrında bulunduran tek il. Türkiye’nin yüzölçümü durumundan dokuzuncu, nüfus durumundan dördüncü kocaman şehridir. Doğu Akdeniz bölgesinde; Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Niğde, İçel (Mersin), Osmaniye ve Hatay şehirleri ile çevrilidir

Türkiye’nin güney kısmında “Beyaz Altın”(Pamuk) ambarı ve en bereketli toprakları bağrında bulunduran tek vilayeti. Türkiye’nin yüzölçümü durumundan dokuzuncu, nüfus durumundan dördüncü kocaman şehridir. Doğu Akdeniz bölgesinde; Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Niğde, İçel (Mersin), Osmaniye ve Hatay şehirleri ile çevrilidir. 36°32´ ve 38°23´kuzey enlemleri ile 34° 42´ ve 36°42´ doğu boylamları aralarında koltuk alır. Güneyinde Akdeniz vardır. Trafik numarası 0bir’dir.

Adana, 2000 sayımına yönelik bir,8 milyon nüfusu ile Türkiye’nin 4’üncü kocaman ilidir. Adana, ülkenin güneyinde Tarsus’un doğusunda koltuk alır. İl merkezi Akdeniz’e tahmini 50 km uzaklıktadır. Adana’nın toprakları içinden geçtiğimiz Seyhan ırmağı yardımıyla tek sürü verimlidir. Seyhan ve Yüreğir kazaları ilin merkezini oluşturur.

İl merkezi eskiyen ve yepyeni şehirden oluşur. İlin mühim geliri tekstilden elde edilir. İl merkezinde tek tren istasyonu, il yakınlarında ise tek sivil havalimanı vardır.

NATO’nun İncirlik Gökyüzü Üssü Adana il merkezinin tahmini 12 km doğusundadır.

Adana1

Etiketler : , , ,

Son yazılar

Kategoriler

Sohbet son olarak itibari ile guncellenmistir.